Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Webinar: ABC obowiązków organizacji pozarządowych Zdobądź praktyczną wiedzę. Dowiedz się, jak uniknąć błędów. Zapisz się >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie Bez Barier"

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie Bez Barier"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 849 96 62
Adres rejestrowy
Ulica
Aleja Przyjaciół 8 lok. 1a
Kod pocztowy
00-565
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000167578
REGON
01237372000000
NIP
5251575120
Rok powstania
1997
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

W 1997 roku Jolanta Kwaśniewska, ówczesna Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej, powołała do życia Fundację „POROZUMIENIE BEZ BARIER’’ która  nieprzerwanie do dziś dnia doskonali formy i jakość udzielanej pomocy.

W 2013 roku Fundacja zaangażowała się w prowadzenie autorskiego programu pod nazwą  „Oswajanie starości”.

Misją Programu zainicjowanego przez Prezeskę Zarządu Fundacji, Jolantę Kwaśniewską, jest podniesienie problematyki starości. Kluczowym założeniem przedsięwzięcia jest wymiana doświadczeń międzypokoleniowych poprzez nawiązanie i prowadzenie dialogu.

„Oswajanie Starości“ oznacza uświadomienie sobie, że starość jest nieuchronnym etapem naszego życia, ale to od nas samych zależy, jak się na ten etap przygotujemy. Zależy nam na odczarowaniu tego okresu życia: starszy człowiek może być aktywny i piękny. Zaawansowany wiek nie musi oznaczać wykluczenia oraz poczucia braku przydatności – wyjaśnia Jolanta Kwaśniewska, Prezeska Zarządu Fundacji „Porozumienie Bez Barier”.

Ponadto przy Fundacji powstała Rada Programowa Seniorów oraz Zespół ekspertów ds. polityki senioralnej, którego zadaniem jest wypracowanie  strategii polityki senioralnej, zwłaszcza programów profilaktycznych. Wśród ekspertów z całej Polski są: lekarze geriatrzy i gerontolodzy, dietetycy, dziennikarze, psychologowie i psychiatrzy, neurolodzy, itp. W ramach programu odbywają się również debaty publiczne, kongresy, konferencje, kampanie medialne, cykliczne audycje telewizyjne, pikniki i szereg przedsięwzięć kulturalnych w tym cykliczne spotkania z seniorami w siedzibie naszej Fundacji. Już w 2014 roku nasza Fundacja była współorganizatorem pierwszej ogólnopolskiej Parady Seniorów.

W 2015 roku dzięki wysiłkom Fundacji powstał spot edukacyjny poruszający problematykę starości. Jest emitowany zarówno w 2015 jak i 2016 roku w telewizji publicznej oraz stacjach radiowych a także na innych nośnikach, np.: w kinach przed seansami, w metrze, a także w prasie. Jesteśmy niezwykle dumni, że w tym przedsięwzięciu wsparł nas Pan Franciszek Pieczka.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
18.12.2017
Mnóstwo frajdy i satysfakcji, radość ze spędzonego razem czasu oraz szerokie uśmiechy na twarzach Młodszych i Starszych wywołane wspólnym lepieniem pierogów i przyozdabianiem kolorowych pierniczków - oto efekty międzypokoleniowych warsztatów kulinarnych, zorganizowanych 14 grudnia przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie Bez Barier" oraz Akademię Kulinarną Whirlpool, w których udział wzięli Seniorzy i Dzieci z Domu Dziecka w Pęcherach.
Publicystyka
04.04.2018
Przygotowywanie świątecznych potraw znów połączyło pokolenia. Dzieci z Pęcher potężnym wybuchem radości powitały swoich ulubionych Seniorów, wolontariuszy Fundacji "Porozumienie Bez Barier", z którymi gotowali już przy okazji Bożego Narodzenia. W czwartek, 29 marca, w ciepłej atmosferze zabawy i międzypokoleniowej przyjaźni zabrali się za przygotowanie wielkanocnego stołu w siedzibie Akademii Kulinarnej Whirlpool przy ul. Mińskiej 25 w Warszawie.
Publicystyka
31.10.2018
Czwarty „Kącik Babci i Dziadka”, sfinansowany ze środków Fundacji MetLife, powstał w Domu Pomocy Społecznej w Radomiu.
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej