Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Masz kłopot z przygotowaniem sprawozdania finansowego? Tu znajdziesz instrukcję i przykład. Zobacz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Stowarzyszenie Wspomagające Osoby ze Środowisk Dysfunkcyjnych "Można Inaczej"

Stowarzyszenie Wspomagające Osoby ze Środowisk Dysfunkcyjnych "Można Inaczej"
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
Telefon
58 560 04 59
Adres rejestrowy
Ulica
Al. Wojska Polskiego 34 lok. A
Kod pocztowy
83-200
Miejscowość
Starogard Gdański
Województwo
pomorskie
Powiat
starogardzki
Gmina
Starogard Gdański
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000174929
REGON
19297094000000
NIP
5922041978
Rok powstania
2003
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misją działań Stowarzyszenia jest bezpośrednia pomoc osobom najbardziej potrzebującym: samotnym, starszym, niepełnosprawnym, osobom znajdującym się w kryzysowej dla siebie sytuacji.
Pomagamy bez względu na wiek czy status materialny osoby potrzebującej.
Formalności są nam obce. Bliski jest nam Człowiek.
Pod naszą czułą opieką są również dzieci pozbawione miłości rodzicielskiej i dzieci o specjalnych potrzebach. Wzajemnie dbamy o swój rozwój.
RAZEM.
RAZEM MOŻNA WIĘCEJ…..

Celem działań Stowarzyszenia jest wszechstronne wspomaganie osób ze środowisk dysfunkcyjnych;
-Działania na rzecz wyrównywania szans osób ze środowisk dysfunkcyjnych, tworzenie warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, prowadzenie ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym oraz wspieranie ich rodzin.
-Inicjowanie i prowadzenie różnorodnych form pomocy rodzinom objętym działalnością Stowarzyszenia, a w szczególności tworzenie grup samopomocowych, grup wsparcia, usług wspomagających rodzinę w wypełnianiu jej obowiązków wobec osoby niepełnosprawnej w domu i poza nim, a także tworzenie placówek czasowego pobytu i punktów konsultacyjnych dla wszystkich potrzebujących (np. informacji, doradztwa, poradnictwa, terapii psychologicznej, pomocy ofiarom przemocy i wypadków itp.).
-Pozyskiwanie dorosłych i młodzieży do pracy w charakterze wolontariuszy. Tworzenie warunków dla działalności wolontariatu, tworzenie bazy danych wolontariatu użytecznej dla potrzeb i celów statutowych Stowarzyszenia.

Prowadzone działania
-Utworzenie i prowadzenie Centrum Wolontariatu od czerwca 2004 (na dzień 31 grudnia 2007 roku chęć pracy wolontarystycznej wyraziło 506 osób w różnym wieku), indywidualna pomocą objętych jest 174 osoby, współpraca z hospicjum oraz innymi organizacjami pomocy społecznej sfery budżetowej jak i pozarządowej

-Prowadzenie Klubu Aktywnego Poszukiwania Pracy dla wolontariuszy o statusie osoby bezrobotnej(zainteresowanych podnoszeniem swoich kwalifikacji oraz aktywizacją w środowisku pracy poprzez pracę wolontarystyczną),

-Objęcie opieką 27 dzieci "ulicy", prowadzenie Akademii Rozwoju dla dzieci i młodzieży ze środowisk patologicznych oraz osób niepełnosprawnych,
„Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka." ~Jan Paweł II~
Tutaj wielu znajduje swój drugi dom! W ciągu roku szkolnego dzieci przychodzą na regularne zajęcia
Spotkania odbywają się w dwóch grupach wiekowych:
Dzieci w wieku 3-6 lat spotykają się w środy w godzinach: 15.00-18.00
Dzieci w wieku szkolnym (7-13 lat) mają swoje zajęcia w poniedziałki i czwartki również od godziny 15 do 18.00

-Prowadzenie punktu konsultacyjnego (poradnictwo psychologiczne, pedagogiczne, prawne) dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji;

  • Można Inaczej „Przystanek Wózstok"
    Impreza kulturalna - I edycja: wrzesień 2006
    Wóz - wózki inwalidzkie. Stok - w Starogardzie mają szanse zjazdu jedynie ze stoku, ponieważ miasto jest w większości miejsc nieprzystępne dla ludzi niepełnosprawnych. Oferty skierowane do tej grupy ludzi często są mocno klasyfikujące ich w określonym środowisku, bez szans wyjścia na zewnątrz. Podczas festiwalu obecność ludzi na wózkach, ludzi niepełnosprawnych stanowi niemy apel.
    Ideą imprezy jest pełne uczestnictwo ludzi niepełnosprawnych w życiu publicznym na równych prawach z innymi. Chcemy w szczególny sposób przełamywać bariery tkwiące w ludziach… niepełnosprawnych i przekonać ich, że niepełnosprawność nie determinuje ich udziału w wydarzeniach masowych, że będziemy szczęśliwi, kiedy zaszczycą nas swoją obecnością i wspierać będą razem z nami ideę równości.
    Często jest tak, że ludzie niepełnosprawni bezpiecznie czują się jedynie na imprezach poświęconych im samym (przeglądy twórczości, festiwale, jarmarki, konkursy itp.). To ważne. Jednak poczucie wartości każdego człowieka wzrasta w konfrontacji z rzeczywistością, która mobilizuje, a nie w konfrontacji z "odbiciem lustrzanym".
    Podsumowanie: integracja, przekazywanie wartości jakimi są człowieczeństwo, wolność wyboru, prawo każdego do decydowania o sobie - a wszystko to poza czterema ścianami, w otwartych przestrzeniach - otwartych na każdego.
    Każdy z nas ma inne możliwości….

  • Grupy Wsparcia
    Organizowane są systematycznie dla wolontariuszy w Centrum Wolontariatu. Wolontariusze mogą skorzystać tu z bezpłatnej oferty korepetycji z zakresu przedmiotów, w których mają zaległości, mogą brać udział w grupach konwersacyjnych języka niemieckiego, czy angielskiego…
    Dla różnych grup środowiskowych grupy wsparcia organizowana są w miarę sygnalizowanych potrzeb. Lokal Stowarzyszenia „Można Inaczej" zawsze jest do dyspozycji!

  • „Szkoła Wrażliwości"
    To Integracyjny Obóz Artystyczny organizowany każdego lata dla 30-osobowej grupy dzieci i młodzieży - dla osób, które w ciągu roku szkolnego związane są z Akademią Rozwoju i Centrum Wolontariatu. Dla uczestników obóz zawsze jest w pełni bezpłatny. Czas trwania: 10 dni. W roku 2005 „Szkoła Wrażliwości" miała swoje miejsce w Kapkazach w Górach Świętokrzyskich, w 2006 roku - w Goręczynie, w miejscu o nazwie „Kaszubska strzecha", a w 2007 roku w Gródku nad Dunajcem!
    Podczas takich obozów dzieje się, oj, dzieje…..
    Program koncentruje się na warsztatach artystycznych (malarskich, muzycznych, teatralnych), wędrówkach szlakami „stóp ludzkich" oraz warsztatach socjoterapeutycznych.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
07.10.2004
16 września 2004 w gmachu MSZ odbyło się kolejne posiedzenie Rady ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi przy Ministrze Spraw Zagranicznych RP. Poniżej notatka z tego posiedzenia przygotowana przez stronę pozarządową.

Obszary działań i ich odbiorcy

Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej