Siedziba
Fundacja Greenpeace Polska
Altowa 4
02-386 Warszawa
dzielnica: Ochota

Siedziba niedostępna dla osób niepełnosprawnych.
Jest możliwość wizyt osobistych: biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00
Szybki kontakt
tel: 22 659 84 99, 22 851 26 42
faks: 22 489 60 64
e-mail: inf...@greenpeace.org kliknij adres e-mail, aby zobaczyć go w całości
Internet
Dane rejestrowe
Forma prawna: fundacja
KRS: 0000180402
REGON: 01564419000000
NIP: 526-27-40-692
Rok powstania: 2003
Organizacja pożytku publicznego od 2007 roku.
Wesprzyj nas finansowo
Przekaż 1% podatku
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, której można przekazać 1% podatku - wystarczy, że w rocznym zeznaniu podatkowym wpiszesz nasz numer KRS: 0000180402. Więcej informacji jak przekazać 1% podatku tutaj.
Wpłać darowiznę
Darowiznę możesz odliczyć od dochodu. Więcej informacji jak wpłacić darowiznę tutaj. Dane do przelewu:
Fundacja Greenpeace Polska, nr konta: 82 1240 6247 1111 0000 4979 1237
Wizytówka
Fundacja Greenpeace Polska
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."
Greenpeace to międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Organizacja koncentruje swoje działania na najbardziej istotnych, globalnych zagrożeniach dla bioróżnorodności i środowiska.
Kampanie prowadzone przez Greenpeace obejmują sześć głównych obszarów ochrony środowiska - ochronę lasów i lasów deszczowych, ochronę oceanów i mórz, ochronę przed substancjami toksycznymi, globalne ocieplenie i zmiany klimatyczne, energię oraz organizmy modyfikowane genetycznie.
Greenpeace przeciwstawia się niszczeniu środowiska naturalnego od 1971 roku, kiedy to grupa aktywistów protestowała przeciwko testom nuklearnym przeprowadzanym przez rząd Stanów Zjednoczonych u wybrzeży Alaski. Od tamtej pory istotą działania organizacji są akcje bezpośrednie na wodzie, ziemi i w powietrzu, których celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na przypadki niszczenia Ziemi, istotne problemy ekologiczne, a także wskazanie odpowiedzialnych za taki stan rzeczy.
Biura Greenpeace znajdują się w ponad 40-stu krajach świata. Aby zachować swoją niezależność Greenpeace nie przyjmuje dotacji od rządów, partii politycznych i korporacji. Działania Greenpeace finansowane są dzięki wsparciu indywidualnych darczyńców.
Choć wiele celów Greenpeace już zostało osiągniętych, organizacja ciągle prowadzi kampanie na rzecz ochrony środowiska. Siła Greenpeace to siła popierających ją jednostek.
Najnowsze wiadomości na ngo.pl
Ewelina Kycia. W Greenpeace znalazłam drugą rodzinę
Staram się tak żyć, żeby nigdy nie mieć do siebie pretensji ani żalu, że czegoś nie zrobiłam. Mamy jeszcze Puszczę Białowieską, więc cieszę się, że coś robię, żebyśmy ją nadal mieli, a nie tylko narzekam: „Jak oni rżną tę Puszczę, to straszne”. O ekologii, wolontariacie…
Wielki sukces obrońców żubrów - Lasy Państwowe kończą z komercyjnymi odstrzałami!
Jedna z patologii systemu ochrony żubra w Polsce - komercyjne odstrzały tych majestatycznych zwierząt - zakończona. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny poinformował, że nadleśnictwa Borki i Krynki zaprzestają odsprzedawania myśliwym prawa do zabijania żubrów. Konieczny powiedział…
80 tysięcy podpisów przeciwko zabijaniu żubrów
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w ekspresowym tempie wydała zgodę na odstrzał kolejnych 20 żubrów w okolicach Białowieży. Greenpeace Polska przekazał w czwartek podpisany przez 80 tysięcy osób apel do ministra środowiska Henryka Kowalczyka i premiera Mateusza Morawieckiego o to…
Puszcza to nie plantacja! – aktywiści Greenpeace pokazali, na czym polega koszmar leśnej plantacji
„Puszcza to nie plantacja” - przypomnieli ministrowi środowiska Henrykowi Kowalczykowi aktywiści Greenpeace oraz warszawiacy i warszawianki, którzy w sobotę przed południem zebrali się w centrum Warszawy…
Chcą wywozić drzewa z rezerwatów Puszczy Białowieskiej. Protest organizacji
Na jutrzejszym posiedzeniu Regionalna Rada Ochrony Przyrody głosować będzie nad zarządzeniami Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku, które pozwalają na wjazd ciężkiego sprzętu, służącego wywożeniu drzew, do rezerwatów Puszczy Białowieskiej…
Rok po wielkim smogu: Greenpeace i samorządowcy apelują do ministra energii
Mija rok od największego od lat epizodu smogowego w Polsce. Potrzeba rozwiązania problemu zanieczyszczenia powietrza została wtedy zauważona przez rząd, ale nie przełożyła się na zdecydowane działania – do dzisiaj ministerstwo energii nie wprowadziło obiecanych norm jakości węgla…
Koniec najbardziej skompromitowanego ministra środowiska
Greenpeace z nadzieją przyjmuje odwołanie skompromitowanego Jana Szyszki z urzędu Ministra Środowiska i nominację Henryka Kowalczyka. Testem dla nowego ministra będzie kwestia Puszczy Białowieskiej, ale również to, w jaki sposób Polska przygotuje się do szczytu klimatycznego w Katowicach.
Debata obywatelska: Polska przyjazna pszczołom
Fundacja Greenpeace Polska i Fundacja Pole Dialogu zapraszają do udziału w debacie obywatelskiej "Polska przyjazna pszczołom", która odbędzie się 23 listopada o godz. 17:30 w Domu Innowacji Społecznych. Marzyciele i Rzemieślnicy, ul. Bracka 25, piętro III.
Polowanie na żubra. Raport Greenpeace obnaża mechanizm polowań na żubry w Polsce
W tym momencie 40 polskich żubrów czeka na śmierć z ręki myśliwych w nadleśnictwach Borki i Krynki. Większość z nich nie musi ginąć – nie są chore ani agresywne. Greenpeace Polska publikuje raport, w którym szczegółowo omówiony jest toczący się od lat proceder…
Greenpeace: Brak profesjonalizmu i przekroczenie uprawnień strażników leśnych
Prawnicy aktywistów Greenpeace Polska złożyli w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez strażników leśnych, którzy – zdaniem aktywistów – stosując przemoc podczas likwidowania pokojowego protestu w Puszczy Białowieskiej, nadużyli swoich uprawnień i narazili zdrowie…
Najnowsze ogłoszenia na ngo.pl
Obszary działań, odbiorcy działań
Obszary działań
EKOLOGIA
- ochrona roślin
- ochrona zwierząt
- ochrona zasobów naturalnych: wód, powietrza, kopalin
- edukacja ekologiczna
- zrównoważony rozwój
- transport
Sprawozdania
Działalność gospodarcza i odpłatna
Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.
Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej pożytku publicznego.
Struktura
Jednostki nadrzędne:
Jednostki podrzędne:
Przynależność do związków, porozumień, sieci:
Ludzie
Zarząd
Administratorzy profilu w bazy.ngo.pl
Grantodawcy, donatorzy, sponsorzy