Siedziba

Adres rejestrowy:

Fundacja Urszuli Smok "Podaruj Życie" Ośrodek Pomocy Osobom z Chorobami Krwi i Nowotworami
Osiedle Albertyńskie 16 lok. 18
31-852 Kraków

Gmina: Kraków

Powiat: Kraków

Województwo: małopolskie

Brak informacji o dostępności dla osób niepełnosprawnych.

Brak możliwości wizyt osobistych.

Szybki kontakt

tel: 12 647 38 37

faks: 12 647 38 37

e-mail: fun...@podarujzycie.org kliknij adres e-mail, aby zobaczyć go w całości

Dane rejestrowe

Forma prawna: fundacja

KRS: 0000047638

REGON: 35634637500000

NIP: 678-28-36-281

Rok powstania: 2001

Organizacja pożytku publicznego od 2004 roku.

Wesprzyj nas finansowo

Przekaż 1% podatku

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, której można przekazać 1% podatku - wystarczy, że w rocznym zeznaniu podatkowym wpiszesz nasz numer KRS: 0000047638. Więcej informacji jak przekazać 1% podatku tutaj.

Wpłać darowiznę

Darowiznę możesz odliczyć od dochodu. Więcej informacji jak wpłacić darowiznę tutaj.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać numer konta do wpłaty darowizny.

Wizytówka

Fundacja Urszuli Smok "Podaruj Życie" Ośrodek Pomocy Osobom z Chorobami Krwi i Nowotworami

Założycielką Fundacji jest Urszula Smok, która chorowała na białaczkę i jest po przeszczepie szpiku kostnego. W czasie swojej choroby otrzymała dużo wsparcia tak od najbliższych, jak i od osób jej nieznanych z Polski i zagranicy. Po powrocie do zdrowia, mając dług wdzięczności postanowiła utworzyć Fundację Urszuli Smok "Podaruj Życie" Rejestr Dawców Szpiku Kostnego, której celem jest niesienie pomocy osobom chorym na białaczkę i inne choroby krwi.

Nasza działalność ma na celu zwiększenie szans na znalezienie potencjalnego dawcy szpiku kostnego, gdyż obecne zasoby polskich banków szpiku kostnego są bardzo ograniczone. Współpracujemy z Krajowym Bankiem Szpiku we Wrocławiu, poprzez mamy dostęp do sieci Banku Światowego. Nasz Rejestr ma zasięg ogólnokrajowy i jest na terenie Polski południowej.

Fundacja jest do dyspozycji potrzebujących, służy informacją i doradztwem. Wielokrotnie w czasie naszej codziennej pracy przekonaliśmy się jak potrzebna jest tego rodzaju pomoc. Posiadając trudne, a zarazem cenne doświadczenia w walce z białaczką, Urszula Smok ma świadomość jak bardzo ograniczone są możliwości najwybitniejszych nawet specjalistów, kiedy osoba chora nie ma możliwości znalezienia dawcy, kiedy nie ma pieniędzy, a możliwości wsparcia finansowego przez Ministerstwo Zdrowia są bardzo ograniczone.

Szanowni Państwo, proszę zwrócić uwagę i pamiętać, że białaczka jest chorobą uleczalną - nie jest już wyrokiem śmierci. Jednak w zwalczeniu jej są konieczne nie tylko umiejętności lekarzy, ale przede wszystkim wsparcie i zrozumienie społeczne. Celem działania Fundacji jest pomoc osobą chorym na białaczkę i inne choroby krwi, prowadzenie rejestru dawców szpiku kostnego, pomoc chorym po przeszczepie szpiku kostnego, popularyzowanie idei dawstwa szpiku kostnego, gromadzenie środków finansowych na powyższą działalność.

Nasze działania to:
- wsparcie chorych - w tym m.in. konsultacje dla chorych, bezpłatne udostępnienie konta, spotkanie z chorymi i ich najbliższymi, poszukiwanie dawców, prowadzenie rejestru,
- organizacja wielu przedsięwzięć mających na celu przybliżenie osobom zdrowym sytuację chorych oraz uświadomienie społeczeństwu jak ważne dla chorych jest ich wsparcie,
- organizacja Krakowskich Konferencji naukowych poświęconych właściwej opiece nad pacjentami z chorobami nowotworowymi. Kierowane są one do środowiska medycznego, w szczególności do lekarzy rodzinnych, jak również wszystkich zainteresowanych.

Najnowsze wiadomości na ngo.pl

Najnowsze ogłoszenia na ngo.pl

Obszary działań, odbiorcy działań

Obszary działań

OCHRONA ZDROWIA
- krwiodawstwo

Odbiorcy działań

Sprawozdania

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / wpisana jest do rejestru przedsiębiorców.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej pożytku publicznego.

Struktura

Jednostki nadrzędne:

Jednostki podrzędne:

Przynależność do związków, porozumień, sieci:

Ludzie

Zarząd

Administratorzy profilu w bazy.ngo.pl

Grantodawcy, donatorzy, sponsorzy