Siedziba

Adres rejestrowy:

Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"
Kujawska 22
15-552 Białystok

Gmina: Białystok

Powiat: Białystok

Województwo: podlaskie

Siedziba niedostępna dla osób niepełnosprawnych. Schody niedostępne dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Jest możliwość wizyt osobistych:

Szybki kontakt

tel: 85 654 52 59

faks: 85 654 52 59

e-mail: eva...@webmedia.com.pl kliknij adres e-mail, aby zobaczyć go w całości

korespondencja: Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament", Berlinga 40/164, 15-814 Białystok

Dane rejestrowe

Forma prawna: organizacja powstała na mocy umowy państwo - kościół

KRS:

REGON: 01298465900000

NIP: 527-21-11-241

Rok powstania: 1998

Wesprzyj nas finansowo

Wpłać darowiznę

Darowiznę możesz odliczyć od dochodu. Więcej informacji jak wpłacić darowiznę tutaj.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać numer konta do wpłaty darowizny.

Wizytówka

Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne "Diament"

Misja:
-Uważamy, że każdy człowiek jest ważny i wartościowy bez względu na pochodzenie, status społeczny, materialny i wyznaniowy.
-Każdy człowiek jest godny naszego zainteresowania.
-Ważne są jego potrzeby.
-Ważne są jego zdolności.
-Ważne są jego przemyślenia.
-Ważne są jego pytania.
-Ważne są jego odpowiedzi.

Prowadzimy:
-Działalność oświatowo-wychowawczą
-Działalność charytatywno-opiekuńczą
-Pomoc sierotom, dzieciom porzuconym i znajdującym się bez opieki
-Pomoc rodzinom dysfunkcyjnym, zagrożonym patologią i znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Chrześcijańskie Centrum Edukacyjne ”Diament” (ChCE ”Diament”) prowadzi działalność w Białymstoku.

1) Młodzieżowy Klub "Schron" w Białymstoku ( ul. Kalinowa 11)
Klub jest czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 15:00 do 20:00.
MK “Schron” jest jedynym takim miejscem dla młodzieży w Białymstoku, oferującym spędzenie wolnego czasu poprzez udział w bezpłatnych zajęciach sportowych, w turniejach, w grach planszowych, konsolowych i komputerowych oraz poprzez korzystanie z Internetu. Poza tym miały miejsce zajęcia plastyczne dla zainteresowanych osób. Efektem tych zajęć są prace, które po oprawieniu zostały zawieszone na ścianach pomieszczeń klubowych.
Podopieczni codziennie przygotowują sobie posiłki w formie kanapek, zupek błyskawicznych i ciepłych napojów.
W 2013 roku zorganizowano kilka turniejów dla klubowiczów. 12.01.13 r. odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej w sali sportowej w Szkole Podstawowej Nr 37 . Kolejne turnieje miały miejsce w pomieszczeniach klubowych: 23.02.13 r. II Turniej Bilardowy; 26.04.13 r. II Turniej Darta; 23.05.13 r. III Diamentowy Turniej Tenisa Stołowego. Następnie, 18. 09.13 r. odbył się turniej gry konsolowej FIFA, pod nazwą II Konfrontacje Piłkarskie PS 3. W dniach 24 i 25.10.13 r. zorganizowano III Turniej Darta, zaś 24.11.13 r. miał miejsce Turniej Air Hockey. Zwieńczeniem wydarzeń sportowych w 2013 r. był Super Puchar Dart’2013, który trwał miesiąc - w okresie od 6 listopada do 6 grudnia 2013 r. Zwycięzcy wszystkich turniejów otrzymali statuetki bądź puchary.
Należy dodać, iż od 2.03.13 r. do 28.04.13 r. reprezentacja MK „Schron” brała udział w 2 turniejach piłkarskich - w II Turnieju Halowym oraz w okresie od 11.05.13 r. do 30.06.13 r. w III Turnieju Szóstek - zorganizowanych przez Towarzystwo Sportowo - Rekreacyjne „Genticus”.
W czasie wakacji w 2013 r., oprócz zajęć w pomieszczeniach klubowych, zorganizowano dwie jednodniowe wycieczki do malowniczego miejsca o interesującej nazwie Ritowsko, położonego w Surażkowie koło Białegostoku. Główną atrakcją wycieczek były spływy kajakowe rzekami Sokołdą i Supraśl. Pierwszy wyjazd miał miejsce w dniu 23 lipca, drugi zaś 30 sierpnia.
Dodatkowo, w okresie od stycznia do marca oraz od października do grudnia, młodzież uczestniczyła w każdą sobotę w zajęciach piłkarskich w sali sportowej, udostępnionej nieodpłatnie przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej Nr 37.

2) Kolonie letnie dla dzieci z domów dziecka i rodzin dysfunkcyjnych.
Naszym założeniem jest stworzenie na obozach atmosfery rodzinnej. Jest to szczególnie ważne dla dzieci z domów dziecka. Ich życie codzienne jest zorganizowane na bazie grup. Często mają niezaspokojone potrzeby bliskiego kontaktu z kimś kto je pokocha, zaakceptuje, czy będzie traktował jak normalne dziecko, a nie jak dziecko gorszej kategorii.
Tworzone przez nas grupy są małe: 3-4 osobowe, prowadzone przez wychowawcę i jego pomocnika. Zdarza się, że jeden wychowawca opiekuje się tylko jednym dzieckiem, które wymaga szczególnej opieki, ma zaburzenia emocjonalne, trudno funkcjonuje w grupie.
W programie dnia prowadzone są różnorodne zajęcia. Wśród nich są zajęcia sportowe, gry, zabawy, zajęcia techniczne, plastyczne, robótki, nauka języków obcych, wycieczki, plażowanie itd.
Przez kilka lat kolonie odbywały się na Kaszubach, w kaszubskiej wsi Stężyca, koło Kartuz oraz w Kościerzynie. W ubiegłym roku kolonie miały miejsce w Narewce na Podlasiu.

3) Programy dla dzieci z domów dziecka w roku szkolnym.
Pracę tę prowadzimy już od kilku lat. Dzieci spędzają weekendy w prywatnych mieszkaniach współpracowników ChCE ”Diament”. Staramy się, aby czuły się członkami rodziny, włączały się do zajęć domowych, ale także miały czas na zabawę, spacery itd. Są to grupy od 4-8 dzieci w wieku od 6-17 lat.
W ciągu dnia wszystkie dzieci przebywają w grupie w jednym domu, ale nocują w kilku domach wolontariuszy, którzy w ten sposób przyłączają się do pracy w ramach tego programu. Są to wspaniali ludzie, którzy kochają dzieci. Są wrażliwi na ich los.

4) Książki dla dzieci.
Nakładem Centrum ”Diament” ukazały się dwie książki Beaty Jaskuły- Tuchanowskiej: „Dialogi na dwie głowy i cztery nogi”, ”Moja siostra i ja” oraz "Księżycowe Dziecko".

Najnowsze wiadomości na ngo.pl

Najnowsze ogłoszenia na ngo.pl

Obszary działań, odbiorcy działań

Obszary działań

KULTURA, SZTUKA, TRADYCJA
- edukacja kulturalna

Sprawozdania

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej pożytku publicznego.

Struktura

Jednostki nadrzędne:

Jednostki podrzędne:

Przynależność do związków, porozumień, sieci:

Ludzie

Liczba członków:

Zarząd

Ryszard Gutkowski
dyrektor

Administratorzy profilu w bazy.ngo.pl

Grantodawcy, donatorzy, sponsorzy