Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Masz kłopot z przygotowaniem sprawozdania finansowego? Tu znajdziesz instrukcję i przykład. Zobacz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej, CAL

Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej, CAL
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 121 59 10
Adres rejestrowy
Ulica
Paca 40
Kod pocztowy
04-386
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Praga-Południe
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000042840
REGON
01637438900000
NIP
5252182397
Rok powstania
2000
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

"Odkryj siłę społeczności" - to hasło w skrócie oddaje filozofię i sposób działania naszej organizacji. Jesteśmy przekonani, że zmianę i rozwój społeczny trzeba rozpocząć od konkretnej społeczności: lokalnej, sąsiedzkiej, wirtualnej, interesu. Potencjał i siłę społeczności trzeba jednak umieć odkryć, wspierać i rozwijać. Tego można się nauczyć. Wierząc w siłę sprawczą edukacji, odwołujemy się do polskiej tradycji pedagogiki i pracy społecznej, czego programowym i symbolicznym wyrazem jest powołany przez nas Instytut im. Heleny Radlińskiej.

W ciągu ponad 15-letniej działalności opracowaliśmy skuteczną i uniwersalną metodę ożywiania społecznej energii, którą nazwaliśmy animacją społeczną. Wiemy że jej zastosowanie przynosi realne zmiany w życiu ludzi i społeczności. Sprawdzoną i efektywną strategią, którą stosujemy od wielu lat, okazało się wspieranie aktywnych społeczności poprzez odpowiednio przygotowane do tej roli lokalne instytucje publiczne, które promujemy pod wspólną marką CAL - centrum aktywności lokalnej.

Nasze innowacyjne rozwiązania służą praktycznej realizacji idei zrównoważonego rozwoju lokalnego, którego efektem jest lepsza jakość życia i równe szanse rozwoju dla każdego obywatela. Jesteśmy pewni, że jest to możliwe przede wszystkim poprzez uruchomienie potencjału ludzi - "odkrycie siły społeczności".

  • Edukujemy pracowników i wspieramy lokalne instytucje publiczne w realizacji usług środowiskowych i społecznych oraz zarządzania partycypacyjnego (Centra Aktywności Lokalnej)
  • Kształcimy pracowników socjalnych, urzędników, bibliotekarzy, animatorów kultury, nauczycieli, liderów społecznych w zakresie animacji i przedsiębiorczości społecznej, aktywnej integracji i polityki społecznej oraz innowacyjnych rozwiązań społeczno-edukacyjnych (Dział Współpracy i Szkoleń)
  • Organizujemy spotkania Organizatorów Społeczności Lokalnych (Ogólnopolskie Forum Organizatorów Społeczności Lokalnych)
  • Wspieramy środowiska i ruchy społeczne (Q Ruch Sąsiedzki)
  • Prowadzimy obserwacje, badania i diagnozy (poprzez Centrum Badań Społeczności i Polityk Lokalnych)
  • Wypracowujemy innowacyjne rozwiązania problemów i usług społecznych (w ramach sieci Laboratoriów społecznych)
  • Opracowujemy społeczno-edukacyjne systemowe rozwiązania dla administracji rządowej w zakresie szeroko pojętej polityki społecznej (Projekty systemowe)
  • Tworzymy środowisko i przestrzeń do spotkania i refleksji nad uwarunkowaniami rozwoju społecznego (Instytut Radlińskiej)
  • Organizujemy przedsięwzięcia edukacyjne łączące praktykę społeczną, edukację nieformalną i akademicką (Studia magisterskie i podyplomowe)
  • Realizujemy projekty i programy edukacyjne w obszarze rewitalizacji społecznej (Rewitalizacja Społeczna)

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
25.02.2005
Fundacja Szansa z programem "Stacja Mazury" jest jednym ze zwycięzców światowego konkursu na innowacyjne strategie, organizowanego przez Ashoka Innowatorzy Dobra Publicznego oraz Changemakers.net. Spośród 99 projektów zgłoszonych do konkursu z całego świata, do ścisłego finału zakwalifikowano 12, w tym polski program "Mazury Station - The Center of Developing Professional Activities". Ostatecznie wśród 5 zwycięzców wyłonionych drogą głosowania przez użytkowników internetu obok programów z Filipin, Indii, Afryki Południowej i Tajwanu znalazł się program MAZURY STATION!!!
Publicystyka
12.08.2016
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich. Jest to szkolenie dla mieszkanek i mieszkańców Warszawy, a także przedstawicieli organizacji działających na terenie stolicy, którzy chcą być aktywni w swoich sąsiedztwach, aktywizować społeczność sąsiedzką i mieć wpływ na lokalne sprawy.
Publicystyka
18.07.2016
Zakończyły się obchody siódmej edycji Warszawskiego Dnia Sąsiada. W sumie świętowało ponad 60 sąsiedztw z Warszawy i najbliższych okolic. W tym roku najwięcej inicjatyw zorganizowali sąsiedzi ze Śródmieścia, Mokotowa, Pragi Południe i Ochoty. Oczywiście, ważniejsza od ilości wydarzeń jest jakość sąsiedzkiej integracji, a przede wszystkim pozytywne efekty, które z niej płyną. Często Dzień Sąsiada to dopiero początek szerszych zmian w społeczności.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
animowanie działań wspólnot lokalnych
działalność na rzecz integracji europejskiej

Zarząd

Bohdan Skrzypczak, prezes Zarządu
Teresa Jankowska, członek Zarządu
Grażyna Gnatowska, wiceprezes Zarządu
Ewa Jasińska, wiceprezes Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej