Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Webinar: ABC obowiązków organizacji pozarządowych Zdobądź praktyczną wiedzę. Dowiedz się, jak uniknąć błędów. Zapisz się >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Towarzystwo Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych "Powrót z U"

Towarzystwo Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych "Powrót z U"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 620 64 35
Telefon
603 702 680
Telefon
22 620 64 35
Adres rejestrowy
Ulica
Jęczmienna 10
Kod pocztowy
87-100
Miejscowość
Toruń
Województwo
kujawsko-pomorskie
Powiat
Toruń
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Placówka znajduje sie na parterze. Wejście z podjazdem dla wózków inwalidzkich.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000054824
REGON
00125807700000
NIP
5251009030
Rok powstania
1986
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Celami organizacji są: zrzeszanie i integracja rodzin i przyjaciół dzieci uzależnionych od środków odurzających i psychotropowych w celu ich społecznej integracji i ochrony interesów, wzajemne udzielanie sobie pomocy i porad, rozwiązywanie podstawowych problemów rodzin i dzieci uzależnionych, zapobieganie i przeciwdziałanie narkomanii oraz AIDS, reprezentowanie interesów rodzin osób uzależnionych na zewnątrz.

Organizacja stawia sobie za cel dotarcie z informacjami na temat szkodliwości substancji zmieniających świadomość do szerokiego grona dzieci i ich opiekunów. Diagnozowanie problemu (zakres i rodzaje korzystania ze środków zmieniających świadomość wśród dzieci i młodzieży). Dotarcie do środowisk zagrożonych uzależnieniem. Zmniejszenie ilości osób stosujących środki zmieniające świadomość. Promowanie zdrowego stylu życia. Korekta nieprawidłowego zachowania w zakresie korzystania ze środków zmieniających świadomość. Poradnictwo, interwencje kryzysowe. Zwiększenie wiedzy na temat szkodliwości środków zmieniających świadomość wśród dorosłych, pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Prowadzone działania w szczególności dotyczą:

Uświadomienie zagrożeń związanych ze środkami zmieniającymi świadomość (przełamanie stereotypów i mitów związanych z korzystaniem i działaniem) - poprzez szeroko rozumianą profilaktykę środowiskową. Zdobywanie danych ilościowych i jakościowych na temat używania przez dzieci i młodzież środków zmieniających świadomość (ocena rozmiaru potrzeby pomocy i lepsze jej przygotowanie) - poprzez badania środowiskowe. Uświadamianie społeczeństwu zagrożeń związanych z przyjmowaniem środków zmieniających świadomość, informowanie o rodzaju pomocy - edukacje.

Zwiększenie liczby osób prowadzących zdrowy styl życia - zajęcia w środowisku szkolnym. Motywacja osób decydujących się na leczenie. Umożliwienie osobie uzależnionej i jej bliskim anonimowego kontaktu z terapeutą oraz informacja o rodzajach pomocy. Poszerzenie kręgu osób wiedzących o możliwości pomocy.
Zdiagnozowanie problematyki uzależnienia w społeczności lokalnej (na przykładzie ankiety informacyjnej dla szkół) środowiska szkolnego oraz ewaluacji skuteczności placówki w zakresie proponowanej oferty - to rezultat, który jest możliwy do osiągnięcia w trakcie trwania realizacji projektu w sposób systematyczny przy wsparciu i zaangażowaniu środowiska decyzyjnego.

Prowadzenie pogotowia makowego - dyżurny telefon na zasadzie telefonu zaufania. Informacje na temat ośrodków rehabilitacyjnych, konsultacje, porady, informacje na temat zakażeń wirusem HIV. Szeroko rozumiana pomoc psychologiczna, psychoterapeutyczna Grupa wsparcia dla młodzieży - zajęcia terapeutyczne dla młodzieży ze wszystkich dzielnic Warszawy. Motywowanie osób, które mają problem ze środkami zmieniającymi świadomość do podjęcia leczenia. Zajęcia cieszą się dużym powodzeniem wśród młodzieży. Prowadzone są przez profesjonalistę z zakresu uzależnień. Obecnie, po zakończeniu cyklu terapeutycznego, trwa nabór młodzieży do nowej grupy. Konsultacje indywidualne / Interwencje Kryzysowe / Poradnictwo - spotkania osób uzależnionych oraz ich rodzin z terapeutą. Prowadzone przez profesjonalistę. Psychoterapia indywidualna - prowadzona przez psychologa-profesjonalistę z zakresu terapii uzależnień. Zgrupowania Socjoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży [od 12 do 18 - lat] w czasie letnich wakacji.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
profilaktyka uzależnień
prawa dziecka

Zarząd

Leszek Skrzypczak, Członek Zarządu
Elżbieta Frymus, sekretarz
Henryk Kasprzycki, wiceprzewodniczący
Henryka Rak, wiceprzewodniczący
Janusz Zimak, przewodniczący
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej