Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Webinar: ABC obowiązków organizacji pozarządowych Zdobądź praktyczną wiedzę. Dowiedz się, jak uniknąć błędów. Zapisz się >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Fundacja Instytut Spraw Publicznych
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 556 42 60
Telefon
22 556 42 62
Adres rejestrowy
Ulica
Szpitalna 5 lok. 22
Kod pocztowy
00-031
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000138239
REGON
01111633000000
NIP
5261049700
Rok powstania
1995
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2005
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Instytut Spraw Publicznych (ISP) jest jednym z wiodących polskich think tanków, niezależnym ośrodkiem badawczo-analitycznym. ISP powstał w 1995 roku. Poprzez prowadzenie badań, ekspertyz i rekomendacji dotyczących podstawowych kwestii życia publicznego Instytut służy obywatelowi, społeczeństwu i państwu. ISP współpracuje z ekspertami i badaczami z polskich i zagranicznych ośrodków naukowych. Wyniki projektów badawczych prezentowane są na konferencjach i seminariach oraz publikowane w formie książek, raportów, komunikatów i rozpowszechniane wśród posłów i senatorów, członków rządu i administracji, w środowiskach akademickich, a także wśród dziennikarzy i działaczy organizacji pozarządowych.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
29.06.2022
Niemcy sięgają po informacje o Polsce zdecydowanie rzadziej niż Polacy o Niemczech i ma to wyraźny wpływ na ich ambiwalentny stosunek do Polski i Polaków. Podejście Polaków do Niemiec i Niemców zależy w znacznej mierze od preferencji politycznych i konsumpcji mediów, wynika z cyklicznych badań Barometr Polska-Niemcy.
Publicystyka
13.06.2014
Jako naród mamy swój udział w obaleniu komunizmu, przyczyniliśmy się do rewitalizacji idei społeczeństwa obywatelskiego w Europie, zacieśniliśmy związki polityczne z Zachodem. Naszą obywatelskość musimy jednak praktykować na co dzień. Inaczej przestaniemy być społeczeństwem obywatelskim.
Publicystyka
08.09.2021
Działasz w organizacji społecznej, związkowej, zrzeszającej pracodawców lub branżowej, a może spółdzielni, podmiocie ekonomii społecznej, MŚP lub grupie nieformalnej? Wypełnij kwestionariusz i powiedz Europejskiemu Komitetowi Ekonomiczno-Społecznemu, jak pandemia COVID-19 wpłynęła na Twoją działalność, w tym na korzystanie z wolności zrzeszania się, zgromadzeń i słowa. Wyniki pozwolą opracować rekomendacje skierowane do instytucji europejskich.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
działalność na rzecz integracji europejskiej
partnerstwa międzynarodowe, wymiana doświadczeń
badania naukowe
Reklama

Przynależność do związków, porozumień, sieci

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej