Siedziba

Adres rejestrowy:

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Ślężna 114s lok. 1
53-111 Wrocław

Gmina: Wrocław

Powiat: Wrocław

Województwo: dolnośląskie

Brak informacji o dostępności dla osób niepełnosprawnych.

Jest możliwość wizyt osobistych:

Szybki kontakt

tel: 71 712 77 33

faks:

e-mail: fun...@naratunek.org kliknij adres e-mail, aby zobaczyć go w całości

Dane rejestrowe

Forma prawna: fundacja

KRS: 0000086210

REGON: 93153369000000

NIP: 897-14-01-390

Rok powstania: 1991

Organizacja pożytku publicznego od 2004 roku.

Wesprzyj nas finansowo

Przekaż 1% podatku

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, której można przekazać 1% podatku - wystarczy, że w rocznym zeznaniu podatkowym wpiszesz nasz numer KRS: 0000086210. Więcej informacji jak przekazać 1% podatku tutaj.

Wpłać darowiznę

Darowiznę możesz odliczyć od dochodu. Więcej informacji jak wpłacić darowiznę tutaj.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać numer konta do wpłaty darowizny.

Wizytówka

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"

Fundacja pomaga dzieciom chorym na raka. Kupujemy im drogie leki i nowoczesne protezy oraz finansujemy rehabilitację i wyjazdy na leczenie do zagranicznych ośrodków. Wspieramy też badania naukowe, które procentują postępem w diagnostyce i skuteczności leczenia. Opłacamy szkolenia lekarzy i zakupy nowoczesnego sprzętu, dzięki czemu dzieci chore na raka mogą być leczone na najwyższym światowym poziomie. Robimy też wszystko, żeby wzrosła w społeczeństwie świadomość w zakresie diagnostyki i leczenia dzieci chorych na nowotwory.

O naszych małych podopiecznych dbamy w każdy możliwy sposób. Pamiętamy też o tym, że maluchy muszą spędzać w szpitalu długie miesiące. Dlatego chcemy zrobić wszystko, żeby choć trochę je rozweselić i oderwać ich myśli od choroby. To dlatego przygotowujemy dla nich barwne i radosne imprezy na Dzień Dziecka, czy na Mikołajki, na których zawsze mamy też małe prezenty dla dzieci. Staramy się pomagać całym rodzinom w tym trudnym czasie walki z chorobą nowotworową ich dziecka. Dlatego często udzielamy im pomocy socjalnej, która pomaga im przetrwać te ciężkie chwile.

Żeby to wszystko było możliwe organizujemy koncerty, happeningi, pikniki charytatywne, dzięki którym możemy zbierać pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka. Te wielkie wydarzenia pozwalają nam też mówić o potrzebach dzieci chorych na raka i zachęcać do ich wsparcia.

Od 26 lat wspieramy małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Przez ten czas Fundacja pomogła blisko 5000 dzieci. Ogromne zaufanie, jakim darzą nas Polacy, widać najlepiej w rankingach organizacji pożytku publicznego, które zbierają najwięcej środków z 1% podatku. Jesteśmy w tej klasyfikacji jedną z 10 największych organizacji i z roku na rok zdobywamy coraz więcej środków. W ubiegłym roku ponad 200 tysięcy Polaków przekazało nam 1% swojego podatku, czyli łącznie blisko 6 mln zł.

Najnowsze wiadomości na ngo.pl

Najnowsze ogłoszenia na ngo.pl

Obszary działań, odbiorcy działań

Obszary działań

OCHRONA ZDROWIA
- rehabilitacja, terapia
- usługi medyczne

Odbiorcy działań

Sprawozdania

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej pożytku publicznego.

Struktura

Jednostki nadrzędne:

Jednostki podrzędne:

Przynależność do związków, porozumień, sieci:

Ludzie

Zarząd

Administratorzy profilu w bazy.ngo.pl

Grantodawcy, donatorzy, sponsorzy