Siedziba

Adres rejestrowy:

Środowiskowy Dom Samopomocy (jednostka prowadząca: Fundacja Opieka i Troska)
Kiełczowska 43 lok. 6
51-315 Wrocław

Gmina: Wrocław

Powiat: Wrocław

Województwo: dolnośląskie

Siedziba dostępna dla osób niepełnosprawnych.

Jest możliwość wizyt osobistych: Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00.

Szybki kontakt

tel: 71 794 78 91

faks:

e-mail: opi...@opiekaitroska.pl kliknij adres e-mail, aby zobaczyć go w całości

Internet

Dane rejestrowe

Typ placówki: środowiskowy dom samopomocy

KRS:

REGON:

NIP: 895-17-91-502

Rok powstania: 2010

Wizytówka

Środowiskowy Dom Samopomocy (jednostka prowadząca: Fundacja Opieka i Troska)

Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji Opieka i Troska to dzienny ośrodek wsparcia, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00. Głównym celem działań ośrodka jest rehabilitacja społeczna i terapia osób z doświadczeniem choroby psychicznej. Uczestnicy wraz z zespołem terapeutów realizują program terapii środowiskowej i społecznej dostosowany do indywidualnych potrzeb. Propozycja zajęć jest odpowiedzią na oczekiwania i zainteresowania uczestników, harmonogram tygodnia umożliwia wybór z szerokiej oferty różnorodnych form terapii.

Dysponujemy czterema w pełni wyposażonymi pracowniami (komputerową, kulinarną, stolarską, pracownią rękodzieła).

Nasi uczestnicy samodzielnie prowadzą dom i pod okiem wykwalifikowanej kadry terapeutów biorą aktywny udział w proponowanych zajęciach w pracowniach:
- sekcja rękodzieła - stosując różnorodne techniki plastyczne tworzymy wspólnie wyjątkowe i niepowtarzalne przedmioty, które zdobią nasz Dom;
- sekcja kulinarna - przygotowanie posiłków zawsze angażuje wszystkich podopiecznych, od robienia zakupów, ustalenia menu, przygotowania posiłków po ich spożywanie. Dbamy o estetykę przygotowania i spożywania posiłków, omawiamy zasady zdrowego odżywiania;
- sekcja edukacyjna - jej działania mają na celu aktywizację społeczną i zawodową uczestników. Codzienna praca w ramach sekcji pozwala uczestnikom na poszerzanie swoich umiejętności i kompetencji. Prowadzimy zajęcia z języka angielskiego, muzykoterapii, ceramiki, relaksacji, organizujemy edukacyjne wycieczki.

Uczestnicy mają także możliwość skorzystania z pracowni stolarsko - technicznej, zajęć teatralnych, warsztatów ceramicznych. Po zakończeniu procesu terapii byli uczestnicy mogą korzystać z oferty Klubu Aktywizacji Społecznej i Zawodowej.

W celu uzysania zgody na pobyt w ŚDS pracownicy Fundacji przekazują dokumentację do dzialu adaptacji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Zapraszamy do kontaktu.

Najnowsze wiadomości na ngo.pl

Najnowsze ogłoszenia na ngo.pl

Obszary działań, odbiorcy działań

Sprawozdania

Struktura

Jednostki nadrzędne:

Jednostki podrzędne:

Przynależność do związków, porozumień, sieci:

Ludzie

Zarząd

Administratorzy profilu w bazy.ngo.pl

Grantodawcy, donatorzy, sponsorzy