Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Masz kłopot z przygotowaniem sprawozdania finansowego? Tu znajdziesz instrukcję i przykład. Zobacz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Instytut Globalnej Odpowiedzialności
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 659 62 33
Telefon
791 639 182
Telefon
22 300 10 33
Adres rejestrowy
Ulica
Wacława Lachmana 4 lok. 42
Kod pocztowy
02-786
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Ursynów
Adres biura
Ulica
Noakowskiego 10 lok. 6A
Kod pocztowy
00-666
Miejscowość
Warszawa-Śródmieście
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000286904
REGON
14126925300000
NIP
5213475876
Rok powstania
2007
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO) jest niezależną, apolityczną organizacją pozarządową zrzeszającą ludzi, którzy podzielają pogląd o współzależności świata.

Wspieramy inicjatywy z krajów Południa na rzecz usuwania przyczyn niesprawiedliwości i zmiany mechanizmów dotyczących rozwoju.

Dążymy do tego, aby współpraca rozwojowa była oparta na priorytetach wypracowanych przez ludzi z krajów Południa.

Szerzymy w Polsce świadomość odpowiedzialności globalnej i współzależności, w duchu wartości partycypacji i równości.

Opowiadamy się za rozwojem z ludzką twarzą,‭ ‬czyli takim,‭ ‬który przyczyniając się do eliminacji ubóstwa na świecie,‭ ‬ma u swych podstaw poszanowanie godności ludzkiej oraz opiera się na zasadach sprawiedliwości społecznej.‭ ‬Uważamy,‭ ‬że prawo do czerpania owoców z globalnego postępu przysługuje wszystkim ludziom:‭ ‬zarówno bogatym jak i tym najbiedniejszym.‭

Głównym celem naszej działalności jest promowanie solidarności globalnej oraz podnoszenie świadomości na temat współodpowiedzialności za losy świata.‭ ‬Wierzymy,‭ ‬że każdy z nas jest globalnym obywatelem,‭ ‬którego codzienne decyzje i wybory wpływają zarówno na ludzi w innych częściach świata jak i na przyszły kształt naszej planety.‭

IGO służy swoim doświadczeniem i ekspertyzą,‭ ‬przyczyniając sie do debaty publicznej na temat globalnej odpowiedzialności Polaków.‭ ‬Instytut zajmuje sie analizowaniem bieżących trendów w zakresie pomocy rozwojowej oraz wkładu naszego kraju w politykę globalną.‭ ‬Instytut ma za zadanie proponowanie rozwiązań,‭ ‬które przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa ludzkiego,‭ ‬poszanowania praw człowieka oraz globalnej sprawiedliwości społecznej.

Instytut Globalnej Odpowiedzialności będąc otwartą,‭ ‬ahierarchiczną organizacją opierającą się na demokratycznych zasadach współdecydowania,‭ ‬nastawiony jest na współpracę z osobami i instytucjami,‭ ‬które podzielają idee rozwoju z ludzką twarzą,‭ ‬opartego na zasadach współodpowiedzialności,‭ ‬sprawiedliwości i solidarności globalnej.‭

IGO wydaje publikacje,‭ ‬prowadzi badania oraz szkolenia.‭ ‬Jednym z zadań instytutu jest wpływanie na globalną świadomość Polaków poprzez prowadzenie edukacji rozwojowej,‭ ‬kampanii oraz działań rzeczniczych.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
05.02.2018
4 dni trwało w Warszawie Forum Suwerenności Żywnościowej (25–28 stycznia 2018), które zgromadziło ponad 120 osób działających na rzecz zmiany przemysłowego modelu produkcji i dystrybucji żywności, w kierunku zrównoważonych gospodarek lokalnych opartych o ekologiczne sposoby wytwarzania żywności, niezależnych od globalnych rynków i skupionych na zaspokajaniu potrzeb żywieniowych lokalnych społeczności.
Publicystyka
11.12.2017
(PAP) Rozwijane obecnie po cichu górnictwo głębinowe niesie ogromne zagrożenie dla środowiska, ostrzegają Instytut Globalnej Odpowiedzialności i Fundacja MARE. Dokładnie 35 lat temu ONZ przyjęło Konwencję o prawie morza, która ustala zasady porządku prawnego dla oceanów i uznaje większość ich zasobów za „wspólne dziedzictwo ludzkości”. Dziedzictwo to powinno być wykorzystywane w sposób sprzyjający ochronie środowiska morskiego.
Publicystyka
27.06.2016
Marcin Wojtalik. Promotor edukacji humanitarnej, rozwojowej i globalnej w Polsce. Założyciel, członek zarządu i lider Instytutu Globalnej Odpowiedzialności, członek zarządu Grupy Zagranica. Wierzy, że świat bardziej sprawiedliwy jest możliwy i od lat swoją wiarą zaraża innych. Jest tytanem pracy, dlatego wolny czas lubi spędzać biernie – najchętniej z dziećmi, patrzeć, jak się bawią albo czytać przypadkową lekturę.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
pomoc humanitarna, rozwojowa
partnerstwa międzynarodowe, wymiana doświadczeń
Odbiorcy działań
Reklama

Przynależność do związków, porozumień, sieci

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej